Soms komt Microsoft met functies waarvan je denkt “Eindelijk”! Vandaag heb ik er zo eentje voor je.
Weiger je nu een vergaderverzoek, ben je deze ook echt kwijt. Heel vervelend, want als er een andere vergadering uitvalt waardoor je er toch bij zou kunnen zijn, zie je dat niet snel. Vanaf nu kun je zelf kiezen of je vergaderingen waarbij je aangaf dat je er niet bij zou zijn wel of niet wilt zien in je agenda.
Dit kan in de nieuwe Outlook en daarmee ook in Outlook online, want die versies zijn (zo goed als) gelijk. Je doet dit bij de instellingen, hier kom je door rechtsboven op het tandwiel te klikken.
Klik dan op Agenda en “Gebeurtenissen en uitnodigingen”. Daar zie je “Geweigerde gebeurtenissen opslaan”. Daar kun je een vinkje bij zetten, zodat je deze vanaf nu wel in je agenda ziet. De beschikbaarheid wordt als vrij weergegeven (je bedoeling is immers om niet aanwezig te zijn).
En nu je toch hier zit, kijk direct even bij “Uitnodigingen van andere personen. Daar vind je namelijk ook een nieuwe optie, namelijk “Uitnodigingen verwijderen uit Postvak IN na beantwoorden”. Ideaal, zodra je een vergaderverzoek verwijdert is deze direct uit je mailbox.
Dat was het alweer. Soms is een nieuwe functie helemaal niet moeilijk, maar… je moet het maar net even weten .
We krijgen er allemaal mee te maken: de veelbesproken overgang van de klassieke Outlook naar de nieuwe Outlook.
In een gratis kennissessie neem ik de belangrijkste wijzigingen met je door. Zo weet je welke (belangrijke) nieuwe functies er zijn, welke veelgebruikte functies er (nog?) niet in de nieuwe Outlook zitten en waar je de andere veelgebruikte functies kunt vinden. Deze online kennissessie helpt je om sneller up-to-speed te zijn, zodat je straks niet een paar weken bezig bent met het uitzoeken hoe alles werkt.
Wanneer: woensdag 5 februari 2025
Aanvang: 14.00 uur
Eindtijd: rond 15.15 – 15.30 uur
De online kennissessie is gratis als je er live bij bent. Lukt dat niet? Er komt een replay beschikbaar, voor € 9,95 exclusief btw.